Müşterilerinizi Sınıflandırmak Ne İşinize Yarar?

Oca 28, 2020

Efilli’nin tercih sebebi olmasında en etkili özelliklerinden biri, gelişmiş müşteri sınıflandırma algoritması. Efilli ile müşterilerinizi ilgi alanlarına, site içi davranışlarına, satın alma geçmişlerine göre sınıflandırabilirsiniz. Şimdi sınıflandırma yapmanın size faydalarını kısaca inceleyelim. Keyifli okumalar…

Detaylı Analizler

Sitenize ulaşma şekilleri, kullandıkları cihaz ve site içi davranışlarına göre oluşturulmuş müşteri sınıflarını analiz ederek pazarlama aktivitelerinize verinin dokunuşunu deneyimleyebilirsiniz. Bunun yanında müşterilerinize sağladığınız gelişmiş deneyim sayesinde dönüşüm oranlarınız olumlu etkilenecek.

Kategoriye Özel Kampanyalar

Otomatikleştirilmiş bağlılık kampanyaları bünyesinde oluşturulmuş özel aksiyonlar sayesinde müşteri bağlılığını üst düzeylere çıkarabilirsiniz.

İşe Yarar Metrikler

Müşteri yaşamboyu değeri (lifetime value), tıklama oranı (Clickthrough rate), oturum süresi (session duration), sipariş sıklığı gibi hayati verileri hesaplama işini Efilli’ye bırakın. Panonuzda hepsini görüp değerlendirebilir, diğer önemli işlerinize daha çok zaman ayırabilirsiniz.

Daha Yüksek “Elde Tutma Oranı”

Tutma oranı, yani retention rate, kazandığınız müşterilerinizden elde ettiğiniz kârı ölçmenizde yardımcı olur. Müşterilerinizin sürekli değişen ihtiyaç ve beğenilerine uygun olarak sitenizi optimize etmek, onları kaybetmenizin önüne geçer.

Akıllı Yeniden Hedefleme

“Facebook Severler” ile “Alışveriş Tutkunları”nı karıştırmayın. Müşterilerinize ait olduğu segmentlere göre yeniden hedefleme kampanyaları sunun ve bütçenizi doğru şekilde kullanın.

“Churn” Belirleme

Churn rate, belirli bir dönemde kaybettiğiniz müşteri sayınızın, toplam müşteri sayısına oranını ifade eder. Efilli ile önceden çok alışveriş yapmış ama artık pek uğramayan müşterileriniz için özel kampanya ve teklifler oluşturarak onları geri döndürün.

Efilli ile yapabileceklerinizi konuşmak için bizimle iletişime geçebilir, Takip edebilirsiniz!

Facebook / Instagram / Linkedin / İletişim Formu

İlgili Yazılar

İkinci El Cihazlar ve Veri Sızıntıları

İkinci El Cihazlar ve Veri Sızıntıları

2021 yılında bir çok firmadan veri sızıntısı haberleri duymaya başlandı. Bu haberlerin bir kısmı güncel olsa da, bir kısmı aylar hatta yıllar öncesinde gerçekleşmişti. Peki bu son günlerde veri sızıntılarının arttığı anlamına mı geliyor? Hayır. Bu tür veri sızıntısı...

daha fazla bilgi edinin
Apple Cihazlar ve Uygulama Takibi

Apple Cihazlar ve Uygulama Takibi

Kişisel verilerin korunması hakkında elektronik cihaz kullanıcılarının ve müşterilerinin farkındalığının artmasıyla birlikte Apple, kendi cihazları üzerinde bir güncellemeye gitti. Uygulama takibi bir diğer adıyla Apple app tracking özelliğini geliştiren marka,...

daha fazla bilgi edinin