Doğru Zamanlama ile Dönüşüm Oranını %556 Arttıran Promosyon

Kas 14, 2019

Online satış yapan şirketler, özel günlerin satışları arttırmak ve dikkat çekici kampanyalar oluşturmak için çok değerli olduğunu bilirler. New Balance’ın bu özel günlerden birinde yaptığı tek şey %20 indirim yapmaktı. Ama o kadar ilgi çekici bir pop-up hazırladılar ki, dönüşüm oranlarını %556 arttırmayı başardılar.

Cadılar Bayramı için %20 indirim kampanyasını kullandıkları platform aracılığıyla görselleştirdiler. Yaptıkları şuydu; sitenin her sayfasında sürekli görünecek bir banner, sepette kullanılacak özel kupon kodu ve 2 sayfa inceleyen müşterilere gösterilen bir pop-up. En üstteki banner dönüşüm oranında önceki 6 aya göre %556, pop-up ise %225 artış sağladı.

İnsanların özel ürünler görmeyi beklediği Cadılar Bayramı’nda, yalnızca %20 indirim kampanyasıyla bu başarıyı elde eden New Balance, e-ticaretin sırrını çözmüş gibi görünüyor. Efilli ile siz de kendi kampanyanızı oluşturup, 10 dakikalık bir çalışmayla satışlarınızı kat kat arttırabilirsiniz. Markanızın kimliğine uygun bir pop-up ve bir banner ile neler yapabileceğinizi gösteren bu örnek, umuyoruz ki faydalı olmuştur. Bunun gibi daha fazla içerik için takipte kalın!

İlgili Yazılar

İkinci El Cihazlar ve Veri Sızıntıları

İkinci El Cihazlar ve Veri Sızıntıları

2021 yılında bir çok firmadan veri sızıntısı haberleri duymaya başlandı. Bu haberlerin bir kısmı güncel olsa da, bir kısmı aylar hatta yıllar öncesinde gerçekleşmişti. Peki bu son günlerde veri sızıntılarının arttığı anlamına mı geliyor? Hayır. Bu tür veri sızıntısı...

daha fazla bilgi edinin
Apple Cihazlar ve Uygulama Takibi

Apple Cihazlar ve Uygulama Takibi

Kişisel verilerin korunması hakkında elektronik cihaz kullanıcılarının ve müşterilerinin farkındalığının artmasıyla birlikte Apple, kendi cihazları üzerinde bir güncellemeye gitti. Uygulama takibi bir diğer adıyla Apple app tracking özelliğini geliştiren marka,...

daha fazla bilgi edinin