Doğru Zamanlama ile Dönüşüm Oranını %556 Arttıran Promosyon

tarafından | Kas 14, 2019

Online satış yapan şirketler, özel günlerin satışları arttırmak ve dikkat çekici kampanyalar oluşturmak için çok değerli olduğunu bilirler. New Balance’ın bu özel günlerden birinde yaptığı tek şey %20 indirim yapmaktı. Ama o kadar ilgi çekici bir pop-up hazırladılar ki, dönüşüm oranlarını %556 arttırmayı başardılar.

Cadılar Bayramı için %20 indirim kampanyasını kullandıkları platform aracılığıyla görselleştirdiler. Yaptıkları şuydu; sitenin her sayfasında sürekli görünecek bir banner, sepette kullanılacak özel kupon kodu ve 2 sayfa inceleyen müşterilere gösterilen bir pop-up. En üstteki banner dönüşüm oranında önceki 6 aya göre %556, pop-up ise %225 artış sağladı.

İnsanların özel ürünler görmeyi beklediği Cadılar Bayramı’nda, yalnızca %20 indirim kampanyasıyla bu başarıyı elde eden New Balance, e-ticaretin sırrını çözmüş gibi görünüyor. Efilli ile siz de kendi kampanyanızı oluşturup, 10 dakikalık bir çalışmayla satışlarınızı kat kat arttırabilirsiniz. Markanızın kimliğine uygun bir pop-up ve bir banner ile neler yapabileceğinizi gösteren bu örnek, umuyoruz ki faydalı olmuştur. Bunun gibi daha fazla içerik için takipte kalın!

haliloncen Hakkında;

İlgili Yazılar

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir